Můj příběh

Více než 15 let se věnuji józe.

Ráda se směji.

Neustále se vzdělávám.

Věřím, že vnitřní klid je pro nás moc důležitý.

Mám ráda společenské tance.

Baví mě cestování. 

 • Celostní kouč od roku 2022
  QSCA USA.
 • Yoga Teacher od roku 2007
  RYT®500 Yoga Alliance. Restorative Yoga Teacher Training, L. Lasater. 300hr Vinyasa Yoga Teacher Training Sampoorna India. 200hr Multi Style Yoga Teacher Training Yandara Sweden. Power yoga FISAF.
 • Sound Healing Practitioner od roku 2019
  Integral Sound Healing Individual Clients and Groups, SHA UK.
 • Aerobic and Group Fitness Instructor od roku 2004
  PortDeBras (Progression, Par Terre, Intermediate, Band, Basic, Introduction), Step advanced, Aerobic, Muscle Conditioning, BOSU - FISAF, FACE.

Jak se šíření života na klidné vlně stalo mojí vášní


Žít na vlně vnitřního klidu je pro mě jedna z nejdůležitějších věcí, o které je třeba s láskou pečovat. Co znamená žít na klidné vlně? Objevíte svůj vnitřní klid a snažíte si jej uchovat. 


"Nedopusť, aby chování jiných ničilo tvůj vnitřní mír."

Dalajláma


Život s vnitřním klidem pro mě znamená bytí, které je mnohem veselejší, láskyplnější, vyrovnanější, lehčí, spokojenější, barevnější a šťastnější. Je to život, ve kterém je méně stresu a napětí. 

Pocit oddělení, že jsem já a vy a můj vnitřní svět a vnější svět, mizí. Vše je propojeno a dává to smysl.

Dříve jsem o vnitřním klidu moc nepřemýšlela


Někdy jsem byla vnitřně nespokojená. Můj klid narušoval můj přístup k sobě i svému okolí, přehnané nároky na sebe i na druhé. Myslela jsem si, že bojem a tvrdou prací lze dosáhnout mnohého.

Emoce jsem dělila na kladné a záporné a ty záporné jsem se snažila předělat, potlačit nebo jsem si je vůbec nepřipouštěla. Viděla jsem sama sebe takovou, jaká bych chtěla být, ale ne takovou, jaká jsem byla. Nebyla jsem na sebe napojená.

Vedení skupinových hodin ve fitness centrech bylo vždy mým velkým koníčkem. S fyzickou aktivitou jsem to ale přeháněla. Netrvalo dlouho a začala jsem se cítit vyčerpaně. Věděla jsem, že musím zvolnit. Zvolnila jsem tak, že jsem si nabrala další aktivitu, kterou jsem považovala za uklidňující - do mého života vstoupila power jóga. Power v překladu znamená síla a mé tehdejší pojetí jógy bylo hodně o síle.


Stále více jsem cítila, že potřebuji něco změnit. Toužila jsem po větším klidu. Jen jsem nevěděla, jak to mám udělat. 


 Měla jsem v hlavě spoustu otázek


Co vlastně přesně znamená vnitřní klid?

A proč jsem někdy úplně v klidu a jindy to vůbec není možné?

Jak klid objevím a jak si jej udržím?

Jde vůbec mít klid navždy?

Kde a jak mám začít?


Cítila jsem, že vnitřní klid je důležitý, ale nedokázala jsem si úplně uvědomit na co všechno má vliv. Přišlo mi to složité a nepřehledné. Uvítala bych návod, jak to všechno rozmotat.

Věci se mění


Celý život mě zajímá osobní rozvoj a ráda se vzdělávám.

S jógou je to stejné. Vzdělávám se prostřednictvím nejrůznějších kurzů i samostudiem. Pomaličku jsem si skládala střípek ke střípku.

Pamatuji si na hodiny filozofie, kdy jsem zažila několik momentů, kdy si řeknete aha, tak takhle to je. Rozebírali jsme Bhagavadgítu (jedna z nejvýznamnějších posvátných knih hinduismu, je součástí rozsáhlého staroindického eposu Mahábhárata), přírodní zákony a bavili jsme se o různých životních tématech. A zase mi něco došlo.


Uvědomila jsem si, co mi vlastně moje velká záliba v józe dává. Ukazuje mi cestu ke mně samotné, jak se lépe vnímat, jak se cítit propojená sama se sebou a s okolním světem, a naplňuje mě klidem.


Dnes jógu vnímám jako jeden z nejkomplexnějších systémů, který se zabývá člověkem ve všech rovinách jeho bytí: fyzické, mentální, emocionální a spirituální.

Věci se pomaličku začaly měnit. Poznání mě samotné bylo pro mě důležité a zrovna tak uvědomění si, co je pro mě dobré a co ne. Naučit se respektovat své bytí teď a tady a přizpůsobit se sama sobě. Nejít cestou přehnaného úsilí.

Moje cesta se vyvíjela dál. Prostřednictvím jógy jsem objevila tibetské zpívající mísy. Přitahoval mě jejich zvuk. Líbila se mi představa propojení jógy a nejrůznějších terapeutických nástrojů. Hledala jsem kurz, kde bych si nástroje mohla vyzkoušet a něco se o nich i dozvědět. Moje zvídavost mě přivedla na kurz sound healingu (léčení zvukem). 


 Netušila jsem ale, že se mi otevře úplně nový svět zvuků, vibrací a že mě celé studium posune o obrovský kus dál.  


Sdílím


To, co jsem sama pocítila skrze sound healing mě nadchlo. Zvuky mě dokázaly dostat do mnohem hlubší relaxace, než jsem zažívala v józe. A když mi začali chodit moji kamarádi v průběhu studia jako testovací králíčci, reakce byly úžasné. 


Slýchala jsem: „To musíš šířit dál!“


Někdy převezmeme nejrůznější pocity a bloky v průběhu našeho dětství a vůbec s námi nemusí souviset. Jindy si v průběhu života vystavíme své vlastní a ani o tom nemusíme vědět. Potlačené emoce a jiné bloky se v nás usadí a rozladí náš organismus. Je pak těžké odkrýt co je přesně za příčinou našich pocitů a zdravotních problémů, abychom s tím dokázali pracovat a cítili se lépe.

Jsem ráda, že máme k dispozici právě přístupy jógy a léčení zvukem, které pomáhají se zklidněním, rozmělňují bloky, dobíjí nás energií a pomáhají nám tak žít na klidné vlně.

Často slýchám od lidí ve svém okolí, že by v sobě chtěli mít stejný vnitřní klid a vyrovnanost jako já, anebo by se chtěli alespoň trošku nakazit. A proto jsem se rozhodla své zkušenosti sdílet a šířit dál.

 Věřím, že je to pro nás moc důležité.