Dovolte si léčení zvukem

Možná jste už několikrát slyšeli nebo četli, že naše vnitřní rovnováha je důležitá pro naše zdraví a celkovou pohodu.

Někdy si toho nabereme hodně, nebo nám život sám trošku naloží a my se pak cítíme unavení a vyčerpaní. Dostáváme se tak často do stresových situací, za které si někdy můžeme i sami.

V nejrůznějších zdrojích se můžeme dočíst, že chronický stres stojí na pozadí řady zdravotních problémů.

Naše tělo je neuvěřitelný systém, který funguje na základě přírodní moudrosti. Podívejte se jen na to, když se škrábneme. Tělo si dokáže samo pomoci a uzdravit se.

Tento samoléčebný systém je přirozenou součástí každého z nás.

Život v dnešní době je ale hodně vzdálený přírodě a jejím principům fungování. A tak stává, že naše vnitřní rovnováha je nabourána a procesy v nás nefungují tak, jak by měly.

A jak vám může léčení zvukem pomoci?

Nepamatuji si, kdo to napsal, ale líbilo se mi přirovnání celé podstaty k orchestru, a tak se s vámi o něj podělím.

Představte si, že vaše tělo je jeden velký orchestr.

K tomu, aby vydával krásné zvuky, je potřeba, aby každý ze členů hrál podle daných not a dirigent správně všechny vedl. Pokud se ale například stane, že jeden člen ztratí část not, přestane vydávat harmonické zvuky. Může to mít vliv i na ostatní členy, může je to také rozladit. Celkově se harmonie orchestru vytratí.

A jak bude orchestr hrát, když se to stane více členům, nebo když dirigent změní způsob vedení? Co s tím udělat, aby vše bylo zase v pořádku? Západní medicína je určitě nápomocná v mnoha případech a léčení zvukem neusiluje o to, aby ji nahradilo.

Je ale potřeba hledat příčiny problému, a ne řešit jen následky, a to je někdy hodně těžké.

Dáte členovi orchestru pilulku, aby se mu dočasně ulevilo? Problém tak nezmizí. Nebo ho vyloučíte? A kdo poté převezme jeho funkci? Ideální by bylo dodat noty, které se ztratily. Spustit takový restart a navrátit se k původnímu nastavení.

A na podobném principu funguje léčení zvukem.

Léčení zvukem podle přístupu ISH (Integral Sound Healing) používá terapeutické nástroje, síly vašeho záměru a další postupy, které vycházejí z moudrosti našich předků a výzkumů současné doby.

Působí tak celistvě na všechny formy vašeho bytí: fyzické, emocionální, mentální a duševní.

Na sezeních používám různé terapeutické nástroje jako jsou gongy, tibetské mísy, křišťálové mísy, bubny, deštné sloupy, hlas, terapeutické ladičky, zvonky Koshi a další. Zvuk, který tyto nástroje vydávají je forma energie, která se dostává hluboko do buněčných struktur.

Účinky vibrací si můžete představit jako zvukovou masáž.

Na zvuk reagujeme, i když některé frekvence neslyšíme.

Naše buňky zvukové vlny a vibrace absorbují, ale také je vydávají.

Zvuk můžeme přirovnat k živinám – některé zvuky nabíjí náš mozek a nervový systém.

Léčení zvukem vám tak pomůže s odbouráním bloků a harmonizací vašeho těla i duše. Pomůže vám vyladit vaše buňky na zdravé vibrace a podpoří tak obnovu sebeléčebného procesu, který je vaší přirozenou součástí.

Cítíte-li, že

  • se potřebujete uvolnit a zklidnit,
  • máte potřebu dobít vaše baterie,
  • potřebujete zklidnit vaši mysl,
  • chcete udělat něco pro sebe a dopřát si relaxační zvukovou lázeň,

DOVOLTE SI LÉČENÍ ZVUKEM.

Ráda bych vás pozvala na skupinové akce, které pořádám do konce roku:

25.10.2019

Restorativní jóga a léčivé zvuky

Propojíme blahodárné účinky restorativní jógy a léčení zvukem.


8.11.2019

Zvuková lázeň pro uvolnění a relaxaci

Můžete se těšit na nejrůznější léčivé nástroje, které vás uvolní a zklidní.


22.11.2019

Léčivá cesta zlaté koule

Řízená meditace a léčení zvukem pro obnovu vašeho sebeléčebného procesu.


Pro bližší informace ohledně dalších akcí klikněte zde.

A jaká byla moje první zvuková lázeň?

Byla jsem v Indii a s kamarádkou jsem navštívila krámek, který byl plný tibetských zpívajících mís. Chtěla jsem si také jednu přivézt. Pan prodavač byl na nás moc milý. Pobídl nás, ať se položíme na připravené koberečky a rozezníval pro nás různé mísy.

Byl to krásný zážitek a vibrace, které jsme cítily, nás příjemně naladily na celý zbytek dne.

Už tehdy jsem věděla, že si jednu mísu určitě koupím a myslela jsem na to, že možná nebude poslední.

Několik let vedu hodiny jógy a po objevení terapeutických nástrojů se mi zalíbila myšlenka propojit léčivé zvuky právě s jógou. Hledala jsem kurz, kde bych si mohla nástroje vyzkoušet a něco zajímavého se o nich dozvědět. Moje zvídavost mě přivedla ke studiu sound healingu na SHA v Anglii. Tehdy jsem netušila, že se mi otevře nový svět vibrací a zvuků.

S další zvukovou lázní jsem se setkala právě v kurzu.

To, co jsem sama pocítila skrze sound healing mě nadchlo. Zvuky mě dokázaly dostat do mnohem hlubšího relaxačního stavu, než jsem zažívala v józe.

A když mi začali chodit moji kamarádi v průběhu studia jako testovací králíčci, reakce byly úžasné. Sezení dokázalo zklidnit i ty největší neposedy a energeticky nabité kamarády, co znám.

Léčivé zvuky, vás dostanou do meditativních stavů a dokáží vás v nich po delší dobu udržet. Normálně se v tomto pásmu frekvencí nacházíme většinou krátkou chvíli těsně před probuzením nebo těsně před tím, než usneme. Proto se můžete cítit po lázni nabití energií, klidní a zregenerovaní.

Přijďte si vyzkoušet lečení zvukem! Anebo se začtěte do e-booku, který spojuje tibetské zpívající mísy a jógu

Těším se na vás a přeji vám mnoho chvil na klidné vlně.

Hana Bartošová
Používám léčení zvukem, jógu a další přístupy k tomu, abych Vám pomohla objevit život na klidné vlně. Můj příběh si přečtěte zde. Napsala jsem pro vás e-booky: Vnitřní klid, 7 zajímavostí o léčení zvukem, 40 tipů pro zklidnění a uvolnění a Zpívající mísy a jóga.
Komentáře